KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618174
nr 1561 8174
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Fiskare. Signerad. Olja på duk, bildmått: 42x31 cm, yttermått inklusive ram: 56x45 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 18:22:34
3/9 15:23:48